Prywatny Gabinet Psychologiczny w Lubinie

mgr Małgorzata Iwanowska

Zaburzenia lękowe – diagnoza oraz terapia

Prywatny Gabinet Psychologiczny w Lubinie prowadzony przez mgr Małgorzatę Iwanowską to miejsce, w którym każdy pacjent może liczyć na profesjonalną pomoc psychologiczną. W gabinecie oferujemy diagnozę i terapię zaburzeń lękowych, które są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych 1.

Zaburzenia lękowe to stan emocjonalny, który pojawia się w życiu codziennym i jest normalną reakcją na stresujące sytuacje. Jednakże u niektórych osób stan niepokoju utrzymuje się dłużej i jest bardziej nasilony, nawet jeśli stresujący moment dawno minął. Przedłużający się niepokój i napięcie mogą stać się poważnym zaburzeniem uniemożliwiającym poradzenie sobie z codziennymi sprawami, a osoba doświadczająca go, nie jest w stanie nad nim zapanować. Lęk staje się zaburzeniem, kiedy zaczyna wywierać paraliżujący wpływ na życie danej osoby – kiedy znacząco obniża jakość życia i ogranicza funkcjonowanie (np. powodując unikanie kontaktów społecznych) i jest źródłem cierpienia psychicznego 1.

W gabinecie mgr Małgorzaty Iwanowskiej oferujemy terapię poznawczo-behawioralną (CBT), która jest jedną z najskuteczniejszych form terapii psychologicznej w zaburzeniach lękowych 1 3. Podczas takiej terapii pacjent uczy się dostrzegać wzorce swojego myślenia i zachowania, które predysponują go do odczuwania lęku. Terapia ta jest często pierwszą linią leczenia i pomaga osobie z zaburzeniem lękowym identyfikować i zmieniać myśli i wzorce zachowań, które przyczyniają się do lęku 3.

Jeśli szukasz pomocy w diagnozie i terapii zaburzeń lękowych, to Prywatny Gabinet Psychologiczny w Lubinie prowadzony przez mgr Małgorzatę Iwanowską jest miejscem, w którym możesz liczyć na profesjonalną pomoc psychologiczną. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.